DUNCAN LAURENCE // 25.11.2019 Klub Proxima, Warszawa

DUNCAN LAURENCE
25.11.2019, Klub Proxima, Warszawa

Mimo tego że Holender Duncan Laurence dorastał w otoczeniu, w którym muzyka nie odgrywała znaczącej roli, odkrył on bardzo szybko, że poprzez muzykę może wyrazić swoje uczucia i opowiedzieć swoja historię. Tak trafił do starej szkoły muzycznej w swojej ojczyźnie i z wielką pasją i regularnością zaczął uczyć się gry na pianinie.


„I was going to be a musician. My youth wasn’t always easy. I was bullied a lot and couldn’t defend myself. Music was a safe haven: a place where I was not insecure and where I could let my emotions run free”

Tak tłumaczy dziś dwudziestopięcioletni Duncan swój ówczesny - i utrzymujący się do dziś - entuzjazm dla muzyki.


W wieku 16 lat odniósł sukces w konkursie talentów, dzięki czemu otrzymał możliwość nagrania pierwszego demo. Jego pasja muzyczna z latami nie słabła, wręcz przeciwnie. Niedługi czas później Duncan zdecydował się kroczyć dalej wytyczoną drogą i zapisał się do Rock Academy w Tilburgu. Dłuższe pobyty w Londynie i Sztokholmie i nieustająca wymiana doświadczeń z kolegami i koleżankami z uczelni pozwoliły mu dojrzeć jako artyście i zrozumieć fakt, że nawet opowiadając bardzo intymną historię można nie stracić integralności, a jednocześnie przekonać do siebie szeroką publiczność.


“I’m always inspired by stories that move me, real personal experiences from my own life or someone else’s.”

Również „Arcade” – utwór, którym wygrał konkurs Eurowizji w 2019 roku dla Holandii - ma bardzo osobisty charakter. Opowiada historię tragicznej miłości, która kończy się fatalnie i o wiele za szybko.


Chociaż Duncan od czasu „Arcade” napisał wiele utworów dla innych artystów, to właśnie z tym utworem wychodzi na scenę i najwyraźniej odzwierciedla on najlepiej charakter jego twórczości.

Bilety na koncert możesz kupić we wszystkich punktach przedsprzedaży Eventim.pl i na stronie eventim pl!

NEWS