Tickets

Giant Rooks wystąpią w Warszawie!

Giant Rooks wystąpią w Warszawie!

Niemiecki zespół Giant Rooks porównywany do Foals, czy Bombay Bicycle, wystąpi 21 marca w warszawskiej Proximie.

W ciągu ostatnich kilku lat Giant Rooks osiągali sukces za sukcesem – wyprzedając koncerty swojej trasy w Niemczech, Ameryce Północnej i Europie, występując na największych festiwalowych scenach na całym świecie i gromadząc setki milionów odsłuchań.

Od momentu powstania zespołu w 2015 roku Frederik Rabe (wokal), Finn Schwieters (gitara), Luca Göttner (bas), Jonathan Wischniowski (keyboard) i Finn Thomas (perkusja) zdobyli serca fanów muzyki indie swoimi przebojami, takimi jak "Wild Stare" i "Morning Blue". Ich debiutancki album z 2020 roku, "Rookery", zgromadził ponad 200 milionów odsłuchań i zajął trzecie miejsce na niemieckich listach albumów. W 2022 roku, we współpracy z AnnenMayKantereit, zespół wydał swój największy singiel "Tom's Diner", który zdobył uznanie na całym świecie i został odsłuchany ponad 3 miliardy razy.

Teraz Giant Rooks kontynuują swoją muzyczną podróż, ogłaszając wydanie bardzo oczekiwanego drugiego albumu zatytułowanego "How Have You Been?", który ukaże się 2 lutego 2024 roku. Tytuł albumu stawia proste, lecz dające do myślenia pytanie, nadający mu głęboki i szczery ton, który odzwierciedla ewolucję zespołu i bardziej dojrzałe brzmienie. Utwory "Morning Blue", "Bedroom Exile" i "Somebody Like You" już zostały wydane, a do nich dołączy singiel "For You", który ujawnia, dla kogo Giant Rooks tworzą swoją muzykę i z pewnością stanie się ulubieńcem fanów.

Data: 21 marca 2024

Miejsce: Proxima, Warszawa

Wejście od godz. 19:00

Bilety: eventim.pl

NEWS