Francuski raper polskiego pochodzenia - PLK, wystąpi 29 listopada w warszawskim klubie NIEBO, w ramach PLK Europe Tour!

Z milionem sprzedanych albumów, ponad 2,5 miliardami odtworzeń, nieprzerwaną od 5 lat obecnością wśród topowych artystów w radio i na streamingach, PLK wyrusza w tour po Europie!

Koncerty PLK słyną z niespodzianek. Dla artysty, scena to także okazja do wyróżnienia się. Przyzwyczajony do transcendentnych występów scenicznych, każdy z jego koncertów jest widowiskowy i niepowtarzalny. Dla PLK nie ma półśrodków. Po lataniu samochodem nad podekscytowaną publicznością podczas ENNA TOUR, w jaki sposób wprowadzi innowacje na tych nowych, już bardzo oczekiwanych koncertach?!

PLK to akronim słowa Polak. Tworząc ten pseudonim raper chciał podkreślić swoje polskie pochodzenie. Jak sam podkreśla, jest bardzo dumny ze swoich korzeni i od dziecka je pielęgnuje. Chce reprezentować wszystkich ludzi z polskim pochodzeniem znajdujących się we Francji: "we Francji jest bardzo dużo potomków imigrantów, jesteśmy też my (Polacy), więc mam obowiązek pojawić się, dołożyć swoją cegiełkę i powiedzieć, że jesteśmy tu”.

Od 2017 do 2023 roku PLK wydał sześć krążków. W Polsce najgłośniej było o platynowym albumie „Polak” z 2018 roku. Osiągnął drugi najlepszy wynik w dyskografii rapera, blisko ćwierć miliona sprzedanych krążków. W 2019 r. PLK wydaje kolejny mixtape, "Mental", na którym goszczą raperzy tacy jak Maes, Timal, Aladin 135 czy Tessa B. W pierwszym tygodniu po premierze udaje się sprzedać ponad 17 tys. egzemplarzy, a niecały miesiąc później mixtape zyskuje miano złotej płyty. Najwięcej egzemplarzy PLK udało się sprzedać w 2020 roku, kiedy ukazała się płyta „ENNA”, 419 tys. sprzedanych krążków.

Related News

  • PLK wystąpi 29 listopada w warszawskim klubie...

    Z milionem sprzedanych albumów, ponad 2,5 miliardami odtworzeń, nieprzerwaną od 5 lat obecnością wśród topowych artystów w radio i na streamingach,...

    Więcej Info