pokaższczegóły

Dead Star TalkPlease accept marketing-cookies to watch this video.

Dead Star Talk pochodzą z Danii, mają bezgraniczne zaufanie do swojej intuicji i nie lubią bezczynnie czekać. Bezczynność nie jest im też pisana. Krótko po założeniu, grupę odkrył legendarny producent Flemming Rasmussen, znany ze współpracy z Metalliką.

Dead Star Talk tworzą Christian Buhl (wokal, gitara akustyczna), Erik Jensen (bas), Günes Kocak (gitara prowadząca i elektryczna, wokale) oraz Claus Nielsen (perkusja). W tym składzie zaczęli pracować ze sobą w grudniu 2019 roku, chociaż cała czwórka zna się zdecydowanie dlużej. Każdy z członków Dead Star Talk grał kiedyś w założonej w 2003 grupie velvet8ball. Zespół istniał do 2007 roku, kiedy to życie zweryfikowało plany każdego z muzyków. W grudniu 2019 roku panowie znów zaczęli rozmawiać o wspólnym graniu, ale zamiast wracać do tego, co było, postanowili stworzyć coś nowego. Nazwa Dead Star Talk wzięła się z jednego z pierwszych utworów, który Christian napisał po decyzji o reaktywacji. Jak tłumaczy, było w niej brzmienie i energia starego dobrego velvet8ball.

Dead Star Talk swój debiutancki album nagrywali z Flemmingiem Rasmussenem – nagrodzonym statuetką Grammy, legendarnym producentem Metalliki. Prace trwały od października do grudnia 2020 roku w jego Sweet Silence Studios w Kopenhadze. Początkowo członkowie Dead Star Talk chcieli nagrać Epkę, to Flemming namówił ich na regularny album. Debiutancki „Too Many Too Much” ukaże się w styczniu 2022 roku.

Related News

  • DEAD STAR TALK // 04.12.2021 Hydrozagadka,...

    04.12.2021 Hydrozagadka, Warszawa Gitarowy zespół Dead Star Talk wystąpi 4 grudnia w Warszawie, w klubie Hydrozagadka. Duńska grupa to odkryce...

    Więcej Info